Tarih

1984 İlk Fikirler Oluşturuldu

Şentürk Bey'in 2 yıl üretim tesisisindeki makine mühendisliği çalışması sonrasında,firmasının yüksek adetler ile yüksek fiyatlara mop zımpara ithat ettiğinin farkına varmıştır.Akabinde kendi evinde mop zımpara üretimi için çeşitli deneneler yapmış , üretim yolları aramıştır.

1987 Kuruluş İİk umut verici mop zımpara üretim denemelerin ardından,1987 yılında Şentürk Bey 2 çalışan ile evine çok yakın bir yerde faaliyete başlamıştır.Önceliği o dönemin de gelişmekte olan sektörü, mutfak gereçleri sektörü idi.


1993 Yenilikle Büyüme Bir kaç yıl sonrası Podim Zımpara, mutfak gereçleri sektöründe aranan zımpara üreticisi konumuna ulaşır.Dahası Şentürk Bey , sektöre patentli bir ürün sunar ki bu ürün standart jantlı mop zımparadan farklı olarak , özel iç delik yapısı sayesinde tencerelerin tabana olan kısmının tamamının zımparalanmasına olanak sağlamaktadır.Sonrasında satış rakamları ciddi anlanma artış göstermiştir.

After few years, Podim Abrasive was able to dominate all kitchenware market in Turkey. What is more, Mr Sentürk has developed and patented a product which was able to work until very end of the cooking pot thanks to full core center instead of lamellar. Thus, flap wheel sales increased dramatically.

1996  Kaplanmış Zımparada Çeşitlili 9 başarılı yılın sonunda, Podim  ürün gamını genişletmiş ve üretimine , flap disk ,saplı mop zımpara ve elyaf bant zımpara ürünlerini de ilave etmiştir.Halen Biko firmasının prototip olarak üretmiş oldugu saplı mop üretim hattına sahip olmanın gururunu taşıyoruz.Kurucumuz 13 adet patentli ürün ve dizayn'a sahiptir.


1998 Yeni Fabrika Ürün gamı tamamlandıktan sonra , üretim talebi karşılayamaz hale gelmiş, yeni yer ve makina ihtiyacı doğmuştur.Podim Nosab ' daki yeni binasına taşınır.


2004 Büyük Fabrika Yangını Bu üzücü olay 2004 yılında gerçekleşmiş ve kontrol altına alınması günler sürmüştür.Ne mutlu ki hiç kimse zarar görmemiştir.Podim faaliyetlerine 1 ay sonra kaldıgı yerden devam eder. 


2006 9000 m2 Yeni Fabrika İnşaatı Yükselen satış grafiği ve gelişen global ekonomi sayesinde; Podim yeni fabrikasına taşınır.


2007 Kurucunun Ölümü ve Yönetim Değişimi The loss of the founder and change of management
 Şirketimizin kurucusunun çok genç yaşta vefat etmesi (51) nedeniyle bu yıl bizim için bir yas yılı oldu. Almanya'da eczacılık eğitimi alan eşi Şentürk Hanım işi devraldı. Eğitiminin ve tecrübesinin yanında gerçekten başka bir alanın üzerindeydi, Bayan Şentürk şirkete inanılmaz bir başarı ve bağlılık gösterdi.

2016 Yeni Üretim Tesisi - İstanbul
Üzücü ve zorunlu yönetim değişikliğinden sonra, Podim Zımpara sonraki yıllarda başarılı işlere imza attı. İstanbul'da yeni bir üretim tesisi ve depo açıldı.Yeni şirket, rolok disk, dar bant ve sünger aşındırıcı üretme konusunda uzmanlaşmıştır.
  

2018 Saplı Mop Zımparadaki Büyük Yatırım

Saplı mop zımpara üretim konusundaki yatırımımızı paylaşmaktan gurur duyuyoruz.4 adet robotik üretim hattımız sayesinde Avrupa'nın  ve Orta Doğu'nun en büyük üreticilerinden biri haline gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Yüksek kalite ve iyi hizmet ile ,global pazarda ,dünyaca ünlü firmaların tedarikçisi konumudayız.
  

2019 Yeni Bayilik Programı
   Şimdi deneyim ve bilgimizi dünyanın her yerindeki ortaklarımız ve arkadaşlarımızla paylaşma zamanı. Bayilik programımız ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşın